День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу


18 травня згідно з постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року № 792 в Україні вшановують День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – пам’яті про злочинні акції, сплановані керівною верхівкою колишньою Союзу РСР та здійснені радянськими каральними органами у 1944 році, що призвели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури, трагічним чином вплинули на його історичний шлях. У наші дні  на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим масового поширення набули прояви релігійної та національної нетерпимості до громадян України, у тому числі організація етнічно й політично вмотивованих переслідувань кримських татар, їхніх інституцій, таких як Меджліс кримськотатарського народу та Курултай кримськотатарського народу. Усе це свідчить про свідому політику етноциду з боку окупаційної влади Російської Федерації.

З нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу у КЗ «Яблунівський ліцей» 18 травня 2022 року були проведені такі заходи:

  • Єдиний урок «Геноцид кримськотатарського народу» (класні керівники),
  • Перегляд кінофільму «Хайтарма» (5-11кл.)

https://www.youtube.com/watch?v=xtMlLuWmLPc

  • Віртуальна екскурсія до онлайн-музею депортації кримських татар «Tamurlar»
  • Участь в акції “Вогник пам’яті”
  • Перегляд коміксів до дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу від творців Amnesty International в Україні.