Проведені заходи щодо запобігання булінгу у школі

Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг. Булінг у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей.

Тому з метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі  були проведені інформаційно-профілактичні заходи для учнів КЗ «Яблунівська спеціалізована школа – інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» на тему «STOP БУЛІНГ». З практичним психологом школи обговорено шляхи попередження жорстокого поводження з дітьми, класні керівники та вихователі провели: бесіда-розповідь «Що таке булінг?», інформаційна година «Як булінг впливає на всіх дітей у класі», «Булінг. Шкільна травля», «Обережно, булінг». Метою заходів було  ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

Також учні взяли участь у анкетуванні, яке проводилось з метою виховання почуття толерантності у дітей, бути небайдужим до чужого горя; запобігання дитячому насиллю та виховання культури спілкування серед учнівської молоді.