Всесвітній день без тютюну

31 травня світ відзначає Всесвітній день без тютюну
На жаль, сьогодні ця проблема дуже актуальна: усе більше дітей та підлітків вживають тютюнові вироби. Як свідчать дані всеукраїнських досліджень, близько 14% неповнолітніх українців курять звичайні тютюнові вироби, а майже 19% — регулярні споживачі електронних сигарет.
Очевидно, що діти, які вживають тютюнові вироби, мають проблеми зі здоров’ям. Тютюновий дим чинить негативний вплив на дихальну та серцево-судинну системи, заважає належній роботі імунітету, затримує загальний розвиток організму.
Батьки мають бути прикладом для своїх дітей. Адже якщо дитина з ранніх років спостерігає за курінням батька або матері, очевидно, що з часом вона з цікавості також може захотіти спробувати.
Пасивне куріння також шкодить. Деякі батьки дозволяють собі курити у присутності дітей, навіть не підозрюючи, який небезпечний вплив тютюновий дим чинить на вразливий організм. Діти, які страждають від пасивного куріння, на 50-100% частіше хворіють гострими респіраторними хворобами, оскільки легені дітей менші, а імунна система не така розвинена. Окрім того, діти дихають частіше, ніж дорослі, відповідно, вони вдихають більше шкідливих речовин, ніж дорослі, за однаковий проміжок часу.
Закликаю батьків, всіх дорослих з відповідальністю ставитися до здоров’я дітей та не вживати тютюнові вироби у їх присутності — лише так ви не будете давати їм негативний приклад та створювати зайві ризики для функціонування організму. А ще — хотілося, щоб з часом українське антитютюнове законодавство стало більш суворим до тих хто спонукає і залучає дітей до куріння, і ми збережемо здоров’я мільйонів дітей від тютюну.