Історія школи

Минуле школи – неоціненний духовний скарб особистостей, які впродовж багатьох років хорошим навчанням, невтомною працею творили історію своєї школи. Перший запис про нашу школу сягає 1959 року. Вона 28 серпня почала працювати як Яблунівська неповна середня школа-інтернат. На початок навчального 1959-1960 року було 163 вихованці, за рік прибуло ще 52.

ЇЇ першим директором став Міллер В.Є., який очолював школу з 1959-1965рр.. Саме на його плечі випала робота по організації школи до навчально-виховного процесу, саме він набрав та організував перший педагогічний та обслуговуючий колектив закладу. Його стараннями було побудовано навчальний корпус,організовано гуртожитки для дітей, складено відмінно продуману систему праці робітників. Школа брала активну участь у художній самодіяльності. Колективи вихованців та працівників закладу виступали на різноманітних конкурсах, навіть на сцені Чернігівського обласного театру.За словами Крило Л.І., яка з перших днів заснування працювала на педагогічній ниві: «Школа гриміла!»

З 1966-1976рр. директором став Лисенко О.Ю.. Одночасно з керівництвом навчально-виховним процесом він велику увагу приділяв зміцненню матеріально-технічної бази школи, поліпшенню побутових умов учнів та учителів, завдяки йому здійснено асфальтування доріжок на території школи. Ним також культивувалася й любов вихованців до позашкільної діяльності, якою вони з радістю займалися у вільний час.

Посаду директора закладу з 1976-1977рр. займав Архипенко П.М.. Який, незважаючи на короткий термін роботи, доклав максимум зусиль щодо вдосконалення навчально-виховної роботи.

1977 року на посаду директора був призначений Вовк І. М.. Який виявився не тільки прекрасним педагогом та керівником, а й господарем. Він подбав про те, щоб талановита молодь школи виступала в оновленому актовому залі, сприяв, поширенню народних традиція серед учнів та колективу.

З 1981-1986рр. очільником закладом стає Розинко В.І.. Старання Володимира Івановича були спрямовані на покращення роботи колективу школи та створення комфортних умов співпраці вчителя та учня.

З 1987-1988рр.. директором школи був Петренко О.С., який у своїй роботі дотримувався пріоритетів діяльності попередніх керівників школи.

З 1988-2010 рр. директором закладу обрано відмінника народної освіти УРСР Шаповаленко Ю.Т.. Ця людина стала для вихованців теплим та надійним плечем опори, для педагогічного колективу – геніальним методистом та порадником, для обслуговуючого персоналу – пильним господарем. Саме він проробив колосальну роботу щодо оновлення та модернізації закладу.

За час його керівництва було налагоджено співпрацю з італійськими благодійними організаціями, які дуже допомогли в поліпшенні матеріально-технічного стану школи. Невтомна праця Юрія Тихоновича була спрямована на покращення умов проживання та навчання школярів: реконструйовано гуртожиток старших учнів,здійснено заміну покрівлі; зроблено капітальний ремонт харчоблоку та банно-прального комплексу; замінено вікна у навчальному корпусі; модернізовано актовий та читальний зали; створено кімнату соціально-побутової орієнтації; здійснена часткова заміна огорожі; посаджено молодий сад.

Починаючи з 1993 року Яблунівська школа-інтернат працює як середня загальноосвітня.

Старання керівника не були марні, школа була однією з кращих і користувалася авторитетом.

З 2010-2015н.р. директором став Крамаренко В.М., який продовжив роботу над поліпшенням матеріального стану закладу. Ним було здійснено заміну даху у навчальному корпусі та гуртожитку для молодших школярів; зроблено капітальний ремонт спортивного зала, оснащено хореографічну кімнату та створено навчально-дослідні ділянки, на яких учні вивчають основи господарської діяльності.

У 2015 році на посаду директора школи призначено Шаповаленко Неонілу Олександрівну. З новим керівником до школи приходить дух змін та модернізації. Заклад поповнюється молодими спеціалістами, які стали під затишні крила досвідчених педагогів, якими так багата школа.

Діяльність Неоніли Олександрівни в навчальній сфері спрямована на реалізацію сучасного уроку, який неможливий у наш час без ІКТ. Саме завдяки її невтомній праці в школі було здійснено капітальні ремонти кабінетів та оформлення їх згідно сучасних вимог, оновлено стенди, придбано мультимедійну дошку та проектор в кабінет української мови та літератури, оснащено лінгафонний кабінет для вивчення англійської мови, започатковано випуск шкільної газети «Голос патріота».

Суттєві зміни відбулися і на території школи, яка збагатилася надзвичайно гарними клумбами та військовим майданчиком для підготовки юнаків до військової служби, закінчено заміну огорожі території школи та придбано шкільний автобус.

Але, мабуть, головною подією 2016 року стало відкриття дошкільної групи «Джерельце» при школі-інтернаті, метою якої є збереження родинних стосунків та підготовка вихованців до 1 класу.