День визволення села Яблунівки від фашистських загарбників

Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, із тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над нацизмом.

18 вересня є  пам’ятним днем для всіх жителів села Яблунівка – День визволення рідного села та району. З цієї нагоди в КЗ «Яблунівський ліцей» відбулися заходи з національно-патріотичного виховання.

Година пам’яті «Шляхами подвигу та слави» була присвячена тим героїчним подіям, які відбулися 77 років тому. Учням ліцею розповіли історію визволення рідного села, а також про величезні втрати під час Другої світової війни. Всіх загиблих вшанували хвилиною мовчання. Після урочистості відбулося покладання квітів до пам’ятника Воїнам-односельцям.

Класні керівники та вихователі провели: виховні години на тему «Невгасимий вогонь пам’яті»,  «Пам’ятаймо  подвиги земляків», «Допоки пам’ять в серці не згасає»; історичний хронограф «Україна в полум’ї війни»; літературна година   «Часи пройшли, роки минули, та ми героїв не забули».

У бібліотеці функціонувала літературна виставка «Навічно в пам’яті народній».

Метою проведених заходів було формування свідомого ставлення до героїчної історії рідного краю, виховання почуття поваги до людей, які віддали своє життя заради миру для майбутніх поколінь в роки Другої світової війни.

День визволення України – це лише привід вкотре згадати і не забувати про подвиг наших дідів та прадідів у тій жахливій битві за життя і благополуччя прийдешніх поколінь, жертвами якої стали мільйони наших українців.