«То вічний біль, Афганістан»

15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
31 рік тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі.
Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.
До цієї дати в КЗ «Яблунівська спеціалізована школа інтернат І – ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» відбулися заходи тематичного тижня «Біль Афганістану». З кожним класом проведені виховні години «Крізь пекло афганської війни», «То вічний біль, Афганістан», «Неоголошена війна», «Забули б люди назавжди всі війни, але Героїв не забути нам»
Також у шкільній бібліотеці оформлено тематичну виставку «Афган – болить в моїй душі», де представлені фотографії, художня література, статті з газет.
Під час заходів присутні ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальні відео фрагменти про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.